The NOJB107M004RWJ is a niobium oxide capacitor.
Parametrics
NOJB107M004RWJ absolute maximum ratings: (1)Capacitance Range: 4.7 μF to 1000 μF; (2)Capacitance Tolerance: ±20%; (3)Leakage Current DCL: 0.02CV; (4)Temperature Range: -55℃ to +105℃; (5)Rated Voltage DC ≤+85℃: 1.8VR; (6)Category Voltage ≤+105℃: 1.2VC; (7)Surge Voltage ≤+85℃: 2.3VS; (8)Surge Voltage ≤+105℃: 1.6VS.
Features
Diagrams
NOJB107M004RWJ block diagram
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
NOJB107M004RWJ
NOJB107M004RWJ
AVX
Niobium Oxide Capacitors 4V 100uF 20%
Data Sheet
Quantity
NOJB107M001RWJ
NOJB107M001RWJ
AVX
Niobium Oxide Capacitors 1.8v 100uF 20% Tol.
Data Sheet
NOJB107M002RWJ
NOJB107M002RWJ
Niobium Oxide Capacitors 2.5v 100uF 20% Tol.
NOJB107M004RWB
NOJB107M004RWB
Niobium Oxide Capacitors 100uF 4v 20%Tol
NOJB107M004RWJ
NOJB107M004RWJ
NOJB107M006RWJ
NOJB107M006RWJ
Niobium Oxide Capacitors 6.3V 100uF 20%
NOJB156M006SWJ
NOJB156M006SWJ
Niobium Oxide Capacitors 6.3volts 15uF 20%