Parametrics
NLCV32T-330K maximum ratings: (1)Tip temperature: 300 to 350℃; (2)Heating time: 3 seconds/soldering; (3)Soldering rod specifications Output 30W Tip diameter: approx.1mm; (4)Storage temperature range: –40 to +105℃; (5)Operating temperature range: –40 to +105℃.
Features
NLCV32T-330K features: (1)This is a renewed version of NLC322522; (2)Lead-free material is used for the plating on the terminal; (3)From 1.0μH to 330μH, all of the products are available; (4)Highly heat resistant thermoplastic resin is used to form the exterior package; (5)This product is in compliance with the RoHS Directive. Other products with specifications that do not include exemption regulations are also available.
Diagrams
NLCV32T-330K flow soldering
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
NLCV32T-330K-PF
NLCV32T-330K-PF
TDK
Power Inductors 33uH 10%
Data Sheet
Quantity
NLCV25
NLCV25
Other
Data Sheet
Negotiable
NLCV25T-100K-PF
NLCV25T-100K-PF
TDK
Power Inductors 10uH 10%
NLCV25T-100K-PFR
NLCV25T-100K-PFR
Power Inductors 10uH
NLCV25T-1R0M-PFR
NLCV25T-1R0M-PFR
Power Inductors 1uH
NLCV25T-1R5M-PFR
NLCV25T-1R5M-PFR
Power Inductors 1.5uH
NLCV25T-220K-PF
NLCV25T-220K-PF
Power Inductors 22uH 10%